ایمان و شناخت عقلانی از دیدگاه اندیشمندان اسلامی

کتاب «ایمان و شناخت عقلانی از دیدگاه اندیشمندان اسلامی» از سوی انتشارات دانشگاه امام صادق منتشر شد. مرور مطالب این کتاب، خواننده را با آرای مختلف دانشمندان مسلمان در مورد سه مسالة «حقیقت ایمان»، «معرفت عقلی و استدلالی» و «ایمان و معرفت عقلانی»آشنا می‌کند.

فاطمه صادق زاده قمصری، عضو هیئت علمی پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام)در این کتاب با مراجعه به 193 منبع و در 9 فصل به صورت تطبیقی و مبسوط به تقریر آرای شیخ مفید، ابن سینا و ابن رشد در باب معرفت و شناخت عقلانی؛ اشعریون مانند ابوالحسن اشعری، فخررازی، سعدالدین تفتازانی و غزالی در موضوع تصدیق قلبی؛ معتزله و خوارج در حیطة اطاعت عملی؛ اهل سنت مانند ابوحنیفه، ابومنصور ماتریدی و شیعه مانند خواجه نصیرالدین طوسی در موضوع تصدیق و اقرار؛ محدثان اهل سنت، ابن تیمیه و محدثان شیعی در باب اعتقاد قلبی، اقرار زبانی و عمل جوارحی؛ صدرالمتالهین در موضوع شناخت و باور و عرفان و در نهایت علامه طباطبایی دربارة اعتقاد راسخ و تسلیم پرداخته است.

 کتاب «ایمان و شناخت عقلانی از دیدگاه اندیشمندان اسلامی» در 466 صفحه با قیمت 185000 ریال توسط دفتر نشر آثار علمی حوزة معاونت پژوهشی و فناوری پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(علیه السلام)منتشر شده است.

روابط عمومی

شماره تماس : 88911611-021

آدرس : تهران، خیابان استاد نجات الهی (ویلا) , نبش ورشو، پلاک 2

پست الکترونیک :info@ihht.ir

تلگرام: https://telegram.me/iranianhht

اینستاگرام:  https://instagram.com/iranianhht.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خانه اندیشمندان علوم انسانی می باشد.

نقشه