دانش ایران: مشاركت ايرانيان در دانش جهان، سال 2013

نخستین چاپ كتاب «دانش ایران: مشاركت ايرانيان در دانش جهان، سال 2013» نوشته مشترک ريحانه انصافی، دکتر حسين غريبی و دکتر سيروس عليدوستی از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، راهی بازار نشر شد.

نسخه جدید «دانش ایران» دربردارنده اطلاعات 28 هزار و 486 رکورد علمی تولید ایرانیان از دیدگاه‌های گوناگون و بر پایه نمایه‌نامه‌های استنادی موسسه اطلاعات علمی آمریکا (آی. اس. آی.) برای بازنمایی دانش ایران در جهان است.

نخستین «کتاب دانش ایران» در سال 1381 از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) منتشر شد که تولید علم ایران را در سال 1999 میلادی (968 رکورد علمی) بررسی کرد. پس از آن نیز دانش ایران برای سال‌های 2000 تا 2004 میلادی منتشر شد.

كتاب «دانش ایران: مشاركت ايرانيان در دانش جهان، سال 2013» در شش فصل ضمن طرح مقدمه، تولید علم ایران، مشارکت علمی ایران در جهان، مقایسه شاخص‌های پایه و تولید علم و نقش دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در تولید علم را بیان کرده و در پایان خلاصه مباحث مطرح شده را در قالب جدول‌ها و نمودارها مطرح می‌کند.

نخستین چاپ كتاب «دانش ایران: مشاركت ايرانيان در دانش جهان، سال 2013» در 360 صفحه از سوی انتشارات پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران منتشر شده است.

روابط عمومی

شماره تماس : 88911611-021

آدرس : تهران، خیابان استاد نجات الهی (ویلا) , نبش ورشو، پلاک 2

پست الکترونیک :info@ihht.ir

تلگرام: https://telegram.me/iranianhht

اینستاگرام:  https://instagram.com/iranianhht.ir

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خانه اندیشمندان علوم انسانی می باشد.

نقشه